Tulokset 31.05.2018

Nuorten sarjakilpailuun Ylästössä osallistui 149 suunnistajaa. Korjaukset ja kysymykset tuloksista pihkatassut'at'pihkaniskat.fi.


D10 1.5 km

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
   1. Aada Sauso                  HS         19.13

H10 1.5 km

  (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
   1. Aapo Joensuu                HS         24.56
   2. Mikki Kankaanpää            EsSu       42.37    +17.41
   3. Andrei Hamppu               HS         48.10    +23.14
   4. Petrus Pirilä               EsSu       52.16    +27.20

D12TR 1.0 km

  (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
   1. Kaisa Jaloluoma             EsAk       22.09
   2. Villö Farkas                EsSu       27.23     +5.14
   3. Noora Niittymaa             EsSu       27.36     +5.27
   4. Minttu Laakkonen            Lynx       30.21     +8.12
   5. Nelli Jalassola             Lynx       31.23     +9.14
   6. Iida Siivola                HS         35.54    +13.45

H12TR 1.0 km

  (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
   1. D Järvinen                  RaHa       17.22
   2. Elias Nyman                 Pihkan     18.23     +1.01
   3. Reko Saarinen               EsAk       20.13     +2.51
   4. Eeli Rönty                  EsSu       27.59    +10.37
   5. Rasmus Enqvist              Lynx       32.50    +15.28
   6. Iiro Koskinen               Lynx       37.43    +20.21

D12 2.1 km

  (Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
   1. Nelli Aaltonen              Lynx       17.30
   2. Martta Kankaanpää           EsSu       19.47     +2.17
   3. Lauriina Soikkeli           EsSu       23.33     +6.03
   4. Olivia Karelo               EsSu       25.53     +8.23
   5. Viliina Sundberg            Lynx       25.56     +8.26
   6. Laura Sukselainen           Ly         26.10     +8.40
   7. Ella Ryynänen               Pihkan     31.46    +14.16
   8. Liina Vepsäläinen           HS         36.43    +19.13
   9. Senni Määttälä              EsSu       48.35    +31.05
  10. Iida Miettinen              Pihkan     53.30    +36.00

H12 2.1 km

  (Lähti: 18, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)
   1. Florian Fritzen             Lynx        14.28
   2. Oliver Hellstedt            Lynx        19.03     +4.35
   3. Markus Maronen              Lynx        19.07     +4.39
   4. Antti Tiainen               EsSu        19.24     +4.56
   5. Matias Veikkola             EsAk        22.17     +7.49
   6. Samu Vuorela                EsAk        23.09     +8.41
   7. Veikka Lassila              Jyry        24.25     +9.57
   8. Antti Isoherranen           Lynx        25.20    +10.52
   9. Väinö Haara                 HS          25.47    +11.19
  10. Hugo Nylund                 Lynx        28.26    +13.58
  11. Lauri Heikkilä              HS          35.30    +21.02
  12. Elis Toivola                HS          37.32    +23.04
  13. Väinö Länsiluoto            HS          40.53    +26.25
  14. Leevi Salmela               Lynx        43.54    +29.26
  15. Linus Mjösund               Lynx        48.56    +34.28
  16. Tuomas Vuorensola           Lynx        54.18    +39.50
  17. Mikael Suni                 EsSu        57.58    +43.30
  Hyl Tuomo Lammi                 HS          Hylätty

H14L 2.1 km

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
   1. Oliver Hippeläinen          Pihkan      31.51

D14 3.2 km

  (Lähti: 15, Keskeytti: 0, Hylätty: 2)
   1. Salla Isoherranen           Lynx         25.02
   2. Nadja Rehberger             HS           30.28     +5.26
   3. Merianna Rantakokko         HS           32.05     +7.03
   4. Kiia Miettinen              Pihkan       32.14     +7.12
   5. Linnea Soikkeli             EsSu         34.34     +9.32
   6. Doris Väisänen              HS           35.00     +9.58
   7. Jenny Hilo                  EsSu         35.02    +10.00
   8. Katarina Sallila            HS           37.20    +12.18
   9. Lumi Joensuu                HS           38.51    +13.49
  10. Fanni Määttälä              EsSu         39.24    +14.22
  11. Camilla Lauren              HS           44.28    +19.26
  12. Siiri Roschier              HS           45.11    +20.09
  13. Veera Aunila                HS           59.05    +34.03
  Hyl Ruusu Laine                 HS           Hylätty
  Hyl Ida Nyman                   Pihkan       Hylätty

H14 3.2 km

  (Lähti: 17, Keskeytti: 1, Hylätty: 1)
   1. Anton Packalen              Lynx         25.08
   2. Luukas Karelo               EsSu         33.23     +8.15
   3. Niko Toivonen               EsSu         35.10    +10.02
   4. Joonas Meuronen             HS           35.49    +10.41
   5. Nuutti Jääskeläinen         HS           36.25    +11.17
   6. Joonatan Vuorensola         Lynx         37.05    +11.57
   7. Juho Malmi                  HS           37.54    +12.46
   8. Vili Miettinen              Lynx         38.05    +12.57
   9. Juho Länsiluoto             HS           39.22    +14.14
  10. Eemil Peltola               Lynx         43.28    +18.20
  11. Joni Hietala                EsSu         46.45    +21.37
  12. Aaro Heikkinen              HS           52.12    +27.04
  13. Lauri Hämeenniemi           HS         1.15.34    +50.26
  14. Elias Suni                  EsSu       1.19.01    +53.53
  15. Markus Lamminmäki           Pihkan     1.26.41  +1.01.33
  Hyl Eino Haara                  HS           Hylätty
 Kesk Rasmus Ruusu                EsSu         Keskeytti

D8RR 2.2 km

  (Lähti: 8, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)
   1. Iina Varvikko               EsAk         23.30
   2. Emma Grönberg               EsSu         24.06       +36
   3. Lilja Haarlaa               HS           29.26     +5.56
   4. E Järvinen                  RaHa         33.50    +10.20
   5. Emma Salmi                  HS           36.55    +13.25
   6. Olivia Ojapalo              Lynx         38.16    +14.46
   7. Kiira Tervo                 Pihkan       43.15    +19.45
 Kesk Milla Maronen               Lynx         Keskeytti

H8RR 2.2 km

  (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
   1. Valtteri Sundberg           Lynx         19.44
   2. Samuel Saranen              Pihkan       20.32       +48
   3. Viljami Veikkola            EsAk         20.34       +50
   4. Roope Suoniemi              Jyry         22.37     +2.53
   5. Eeli-Pekka Kylliäinen       Pihkan       31.26    +11.42
   6. Santtu Rintamäki            Pihkan       35.17    +15.33
   7. Pauli Keskisarja            HS           37.30    +17.46
   8. Luukas Wendland             HS         1.12.37    +52.53

D10RR 2.2 km

  (Lähti: 17, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
   1. Lotta Lehtinen              HS           18.00
   2. Tuuli Miettinen             Lynx         18.54       +54
   3. Anna Pavilainen             Lynx         19.27     +1.27
   4. Alina Siivola               HS           20.49     +2.49
   5. Pilvi Kemppainen            EsSu         22.38     +4.38
   6. Linnea Pohjola              HS           24.31     +6.31
   7. Matilda Heikkinen           Lynx         27.35     +9.35
   8. Iida Sukselainen            Lynx         27.36     +9.36
   9. Linnea Karelo               EsSu         27.55     +9.55
   9. Venla Länsiluoto            HS           27.55     +9.55
  11. Lotta Kuusela               EsAk         29.48    +11.48
  12. Oili Ahokas                 Lynx         33.13    +15.13
  13. Eevi Salamäki               HS           34.44    +16.44
  14. Matilda Erkkilä             HS           42.42    +24.42
  15. Veera Ylinen                Pihkan       43.13    +25.13
  16. Juulia Eskelin              HS           48.24    +30.24
  17. Ronja Vaalas                HS           49.27    +31.27

H10RR 2.2 km

  (Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
   1. Tuukka Valtonen             HS           14.36
   2. Eemil Roschier              HS           16.50     +2.14
   3. Aaro Varvikko               EsAk         17.02     +2.26
   4. Kasper Hilo                 EsSu         17.53     +3.17
   5. Miika Kärkkäinen            HS           19.18     +4.42
   6. Okko Saarinen               EsAk         20.10     +5.34
   7. Vilho Naatula               HS           20.23     +5.47
   8. Antti Kirves                SK Uusi      21.29     +6.53
   9. Rasmus Mjösund              Lynx         24.10     +9.34
  10. Valter Åström               Lynx         24.15     +9.39
  11. Lauri Väänänen              Pihkan       25.16    +10.40
  12. Peetu Rintamäki             Pihkan       34.11    +19.35
  13. Arttu Leppänen              HS           47.47    +33.11

S-RR 2.2 km

  (Lähti: 25, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
   1. Miina Kankaanpää            EsSu         19.06
   2. Olli Koski                  HS           22.23     +3.17
   3. Aino Uuspelto               TDC          23.48     +4.42
   4. Niklas Farkas               HS           24.04     +4.58
   5. Kaisla Sundberg             Lynx         31.07    +12.01
   6. Ellen Malmi                 HS           31.52    +12.46
   7. Ilona Siivola               HS           32.17    +13.11
   8. Edith Sauso                 HS           32.21    +13.15
   9. Nuutti Saarinen             EsAk         32.42    +13.36
  10. Miisa Lassila               HS           34.00    +14.54
  11. Ukko Leppihalme             HS           34.14    +15.08
  12. Helmi Heikkinen             Lynx         35.18    +16.12
  13. Siiri Toivianen             Jyry         35.51    +16.45
  14. Kaisa Kirves                SK Uusi      36.39    +17.33
  15. Saara Haara                 HS           37.22    +18.16
  16. Sini Haarlaa                HS           38.59    +19.53
  17. Venla Salamäki              HS           39.06    +20.00
  18. Niilo Naatula               HS           39.53    +20.47
  19. Helmi Lompolojärvi          EsSu         44.32    +25.26
  20. Kaarlo Jaloluoma            EsAk         47.09    +28.03
  21. Odessia Ojapalo             Lynx         47.29    +28.23
  22. Eetu Malmi                  HS           52.57    +33.51
  23. Hilla Kemppainen            EsSu         56.04    +36.58
    - Hilla Vuorensola            Lynx         Ei aikaa
    - Sanni Lassila               HS           Ei aikaa